Az elmúlt évtizedekben, amióta a vegyipar és a gazdaság elkezdett nagyobb mértékben együttműködni, számos olyan anyag került a levegőbe, aminek hatására a bolygónkat védő ózonréteg meggyengült. Azóta már sok előrelépés történt ezen a téren, de még mindig gyakoriak azok a forró nyarak, amikor nagyon magas az ultraviola-sugárzás ennek következtében. Sokaknak ezért fel kell készülniük és védekezniük kell a napallergia ellen valamilyen módon. Az egyik legegyszerűbb módszer, ha alaposan megválasztjuk azt a napszakot, amikor kimegyünk a szabadba.
Ha tisztában vagyunk azzal, hogy érzékeny a bőrünk, akkor érdemes a kora reggeli órákban, valamint a késő délutániakban kint tartózkodni. Ha nem tudjuk elkerülni, hogy a köztes időszakban is napon legyünk, akkor egy vékony, szellős felsővel, valamint kalap használatával kellően védekezhetünk a napallergia ellen. Egy pár milliméteres fedés már elegendő, hogy elkerüljük a közvetlen érintkezést.
Lehet, hogy kicsit melegünk lesz, de ez még mindig jobb, mintha a tünetektől kellene szenvednünk órákon keresztül. Látható, hogy a napallergia ellen milyen egyszerűen lehet tenni, de mi történik, ha már bekövetkezett a baj? Van rá mód, hogy a napallergia kezelése házilag gyorsan és hatásosan megtörténjen! Először is fel kell mérni a probléma súlyosságát, és olyan készítményeket kell alkalmazni, amelyek nyugtatják, hidratálják a bőrt, valamint segítik a test immunrendszerének a helyes válaszadását. Kerülni kell az allergén anyagok használatát, valamint az alkohol tartalmú termékek sem válthatnak ki éppen kellemes hatást.
A népi gyógyászatban gyakran használt gyógynövények megfelelőek lehetnek. A napallergia kezelése házilag ilyen módon kamilla- és körömvirág-, valamint aloe vera kivonatokkal megfelelő lehet. Természetesen, nem árt ezután kicsit alaposabban is utánajárni az internet használatával vagy kikérni egy szakorvos véleményét. Bár a napallergia kezelése házilag elvégezhető, mindenképpen jobb megelőzni a kellemetlen órákat nyújtó problémának kialakulását. Tegyünk meg ezért mindent!